В Дніпровському районі ведеться обговорення щодо перейменування вулиці Олека Дундича

127

 

Київська міськдержадміністрація запустила електронне обговорення про перейменування площ, вулиць і бульварів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Києві.

В Дніпровському районі ведеться активне обговорення, щодо перейменування вулиці Олека Дундича, названої в честь учасника встановлення радянської влади в Україні, учасника бойових дій проти армії УНР, яка підлягає першочерговому перейменуванню, згідно інформації наданої Українським інститутом національної пам’яті.

З метою врахування думки громадськості при перейменуванні вулиці О. Дундича, Департамент суспільних комунікацій звернувся до ОСН КМ Дніпровець до території діяльності якого входить згадана вулиця. Разом з громадським активом комітет долучився до напрацювання пропозицій, щодо зміни назви вулиці, які будуть направлені до департаменту суспільних комунікацій. Пропозиції, щодо нової назви вулиці Олека Дундича комітет пропонує надсилати на адресу: dniprovec@i.ua. Триватиме громадське обговорення два місяці, до 3 жовтня 2015 року.

В інших районах столиці, теж проходить обговорення, так вулицю Миколи Лукашевича у Солом’янському районі пропонують перейменувати на вулицю Івана Огієнка. А площу Дружби народів пропонують замінити на площу Оболонську, Ленінградська площа в Києві може отримати назву Дарницька.

Крім того, планують перейменувати кілька вулиць у Голосіївському, Шевченківському та Печерському районах. З усіма пропозиціями можна ознайомитися на сайті. Наразі найбільша кількість позитивних голосів набрало постанову про перейменування Червонозоряного проспекту.

Зокрема, пропонується перейменувати Червонозоряний проспект в проспект ім. Валерія Лобановського.

Провулок Федька у Святошинському районі пропонують перейменувати в провулок Якова Шульгина, а вулицю Картвелішвілі — у вулицю Володимира Покотило. Провулку Ульянова також пропонують повернути історичну назву — провулок Осінній.