В мережі з’явився відеокурс «Питання створення, легалізації та діяльності органів самоорганізації населення»

70

Спільними зусиллями Київського міського осередку (КМО) Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та органу самоорганізації населення (ОСН) «Комітет мікрорайону «Дніпровець» м. Києва як партнерської організації у липні 2015 року було підготовлено перший блок матеріалів навчального відеокурсу, який розміщений за посиланням: «Питання створення, легалізації та діяльності органів самоорганізації населення».

В основу такої роботи були покладені відеоматеріали проведених у 2013 році відповідно до проекту «Ресурсний центр як шлях залучення киян до створення ОСН» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» низки навчальних заходів. До відеокурсу увійшли виступи членів правління столичного осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрія Нєстєркова, Олександра Чунаєва, Алли Солоненко, Валерія Гуманенка і Алли Поплавської та заступника директора Ресурсного центру «Лівобережжя» з правових питань Єлизавети Бондаренко і їх відповідні слайдові презентації. Загальний час демонстрації навчального відеокурсу – до 1 години.

Над підготовкою та записом навчального відеокурсу працював редакційний колектив з 3-х осіб. Підготовка та редагування матеріалів від КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» була здійснена заступником керівника проекту Олександром Чунаєвим та координатором проекту Аллою Поплавською, а відеомонтаж та запис підготовленого матеріалу – секретарем ОСН «Комітет мікрорайону «Дніпровець» м. Києва, редактором газети «Дніпровець» Оксаною Коваленко.

Незважаючи на те, що раніше проведені нами навчальні заходи стосувалися питань створення, легалізації та діяльності столичних ОСНів, ми сподіваємося на можливість використання цих знань іншими ОСНами в межах всієї України. Така робота нами проводилася вперше і завдяки цьому ми отримали певний досвід для продовження роботи з подальшого формування вказаного навчального відеокурсу.

Зазначений курс адресується широкому колу активістів руху самоорганізації, ініціативним групам та працівникам місцевих рад та їх виконавчих органів для використання у своїй діяльності з цих питань.

Робота з підготовки навчального відеокурсу проведена у рамках проекту № 49444 «Підтримка місцевої демократії у столиці» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».