Вибори мера Києва та депутатів пройдуть разом з виборами президента

0

Основною проблемою для проведення позачергових президентських виборів, які Верховна Рада призначила на 25 травня , є відсутність фінансування . Юридичних проблем для проведення виборів немає. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

«Виборчий процес таких виборів почнеться на початку наступного тижня . Головним проблемним питанням , яке необхідно вирішити для їх проведення, є виділення фінансових коштів з державного бюджету України, оскільки на 2014 рік відповідні асигнування Центральної виборчої комісії не передбачені. Тобто , необхідно вести мову про внесення змін до закону про бюджет», — заявив Охендовський.

Михайло Володимирович також констатував, що проблемних питань з законом про вибори президента на даний момент немає. «Чинний закон про вибори президента України дозволяє провести вибори відповідно до Конституції України та міжнародних стандартів. За цим законом були проведені вибори в 2010 році, він отримав схвальні оцінки міжнародного експертного співтовариства. Я думаю , що за цим законом вибори провести цілком можливо», — зазначив він. Постанови Верховної Ради про призначення позачергових президентських виборів достатньо, щоб ЦВК приступив до виконання даного рішення парламенту.

«Відповідно до чинного закону про вибори — так. Я думаю , що ЦВК в понеділок збереться на робочих місцях, пройде нарада і узгодяться всі необхідні для проведення виборів дії», — сказав він. Нагадаємо, Верховна Рада-визнала  що президент Віктор Янукович самоусунувся від виконання своїх обов’язків і призначила дострокові вибори на 25 травня.


За матеріалами: сайту Сегодня