Депутат Київської міської ради, заступник голови постійної комісії з питань ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу Тесленко Павло Петрович розповів виданню “Дніпровець” про роботу на окрузі № 54, яким депутат опікується понад 10 років.
Павло Петровичу, всі ми бачимо Вашу роботу над масштабним проектом реконструкції вул. Алматинської у нашому мікрорайоні. Розкажіть, що вас спонукало ініціювати такого роду проект?
Я люблю ДВРЗ, тут я народився, вивчився та виріс. Ця дорога була збудована близько 60 років тому і не була розрахована на такий транспортний та пасажирський потік. В умовах постійно зростаючого населення ДВРЗ її однозначно необхідно було розширити. Весь цей період дорога ніколи не бачила капітального ремонту і була просто в жахливому стані, кожен мешканець нашого району може це підтвердити. Крім того, вона є єдиною артерією, що з’єднує наш район з рештою міста, а шляхопровід, що на ній розміщений, за результатами обстежень ТОВ Містпроект у 2016 році визнано аварійним (обмежено придатним для користування). Через його обмежені можливості, постійно траплялося безліч аварій. Зокрема, на шляхопроводі, особливо в зимовий період року, досить часто виникало значне утруднення руху.
Зазвичай загострення ситуації провокувало буксування фур на підйомах до мосту. Як наслідок, автомобілі починали рухатися трамвайними коліями, перекриваючи таким чином можливість руху трамваїв. Місцевим мешканцям доводилося йти через міст пішки. Такі ситуації викликали обурення серед жителів мікрорайону та створювали негативну соціальну напругу.
Які основні зміни передбачає даний проект?
Це дуже масштабний проект. Я б це назвав, скоріш, не капітальним ремонтом, а будівництвом нової дороги разом зі всією супутньою інфраструктурою практично з нуля. Першочергова зміна – розширення дороги до 4 смуг для руху, кожна по 3,5 м. у рамках проекту передбачена укладка трьох шарів асфальту загальною товщиною 21 сантиметр. А всі шари дороги від її основи складають 67 см. під час будівництва були використані сучасні технології, так звана армована георешітка, яка суттєво підвищить якість та довговічність нової дороги. Крім того, були встановлені нові елементи освітлення, понад 230 опор із 460 економними led-світильниками.
Також для зручності мало мобільних груп виконані роботи з пониження бордюрів. У робочому проекті з капітального ремонту шляхопроводу передбачено комплексну реконструкцію мостового полотна. Вже виконані роботи з влаштування монолітної залізобетонної перехідної плити проїжджої частини та залізобетонних монолітних тротуарів, монтаж бар’єрної огорожі та деформаційних швів. Також встановлені конструкції контуру заземлення, опор освітлення та контактної мережі, триває процес облаштування пішохідного тротуару шириною 1,5 м і службового проходу з протилежної сторони мосту шириною 0,75 м.
Під час капітального ремонту на мосту працівники КК Київавтодор використовують новий тип асфальту – гусасфальт, який витримує підвищені навантаження. Литий асфальт (гусасфальт) – це найякісніше сучасне покриття, яке використовується на мостах і шляхопроводах, враховуючи їх щоденне навантаження.
Ви робите дуже масштабну роботу на окрузі, розкажіть про її підсумки за минулий рік.
Підбиваючи підсумки 2018 року, можна впевнено сказати, що цей рік був непростим, однак подарував радість сумлінної праці, приніс багато значущих подій і реальних здобутків, які стали часткою наших спільних добрих справ. У підсумки нашої роботи за минулий рік ми вже твердо можемо включити реконструкцію дорожньої мережі вул. Алматинської, перемогу в громадському бюджеті міста Києва з проектом «LEGO та LEGO DUPLO для садочків мікрорайону ДВРЗ №700, 701, 702, 703, 62 Зернятко та 455», заміну вікон та ремонт сходових клітин в понад 20-ти будинках мікрорайонів ДВРЗ та старої Дарниці, благоустрій зон для збору побутового сміття та облаштування ігровими й спортивними майданчиками дворів місцевих будинків. Цьогоріч нам вдалося вирішити питання щодо асфальтування дороги по вулиці інженера Бородіна на ділянці від вулиці Волхівської до Рогозівської, яка веде до лікарні №11. Також відбулися глобальні зміни і в місцевих закладах освіти. Зокрема, в садочку №680 ми облаштували територію ігровими й спортивними майданчиками та тіньовими навісами для 12 груп.
Ми активно проводимо утеплення та капітальний ремонт фасаду ДНЗ №700. а в ДНЗ №702, де влітку проведено ремонт харчоблоку із заміною обладнання, нині комплексно проводиться капітальний ремонт будівлі (підсилення фундаменту) та роботи з утеплення фасаду.
Окрім цього, ми бачимо, як наші напрацювання минулих років, дають сьогодні можливість міській владі втілювати проект реконструкції з прибудовою та надбудовою загальноосвітньої середньої школи I-III ступенів №42 на вулиці Хорольській, 19. Хочу також поінформувати киян, що до кінця 2018 року ми завершили 3-ій (останній) етап капітального ремонту приміщень Центру нейрореабілітації учасників АТО м. Києва на базі лікарні №11.
Це дійсно беззаперечні позитивні зміни на Вашому окрузі. Як ви бачите концепцію подальшого розвитку мікрорайонів ДВРЗ та Стара Дарниця?
З приводу концепції розвитку мікрорайонів ДВРЗ та стара Дарниця буду радий поділитися з нашими мешканцями, що ми також активно та системно працюємо над такими питаннями, як:
— будівництво нової автомобільної дороги на ділянці між вул. Олекси Довбуша й Броварським проспектом, яка стане другим виїздом із ДВРЗ;
— будівництво нового корпусу лікарні №11 для розміщення Центру нейрореабілітації учасників АТО, який значно підвищить якість медичного обслуговування із застосуванням фізичної та психологічної реабілітації, психосоціальної адаптації, водолікування, кінезо та ерготерапії, розширеним спектром діагностичних послуг для досягнення максимального ефекту під час оздоровлення та дозволить збільшити загальну потужність усієї 11-ї лікарні;
— реконструкція школи №11 (Алматинська, 113);
— реконструкція з прибудовою будівлі школи №103 (алматинська, 89);
— реалізація масштабного проекту «Благоустрій зони відпочинку «Лісова» і розчистки озера Лісове в мікрорайоні ДВРЗ;
— термосанація, термомодернізація та оновлення ігрової зони дитячих садочків №700, 701, 702, 703, 62 (Зернятко) та №455;
— створення скверу та благоустрій зеленої зони по вул. інженера Бородіна;
— благоустрій публічного простору на перетині вулиць алматинської та Винахідників з облаштуванням садово-паркових скульптур.
Павло Петровичу, мешканці Дніпровського та Дарницького районів Києва, які бачать масштаб Вашої роботи та Ваш практичний досвід, часто цікавляться питанням, чи плануєте ви балотуватися до Верховної ради України?
Перш за все хочу сказати, що я і моя команда безумовно вдячні за підтримку та довіру мешканців. Усі наші ініціативи, це виключно реакція на прохання та потреби місцевої громади.
Так, дійсно ми обмірковуємо це питання, адже ми бачимо та розуміємо потребу українців в досвідчених політиках, які мають великий практичний досвід та вміють вирішувати нагальні питання громади на рівні Верховної ради України.
Хочу зазначити, що такий крок, це велика відповідальність перед громадою, яка нас підтримує, тому вважаю, що подібне рішення має бути виважене та спрямоване на досягнення максимального результату.