З 1 липня в Києві діятимуть нові тарифи Київенерго та Дарницької ТЕЦ

33

Під час засідання Робочої групи по вставноленню теплолічильників в Києві, начальник управління цінової політики Департаменту економіки та інвестицій КМДА Яструбинський Василь Іванович доповів про нові тарифи на послуги центрального опалення (ЦО) та послуги гарячого водопостачання (ГВП), які діятимуть в Києві з 1 липня 2016 року.

ПО зоні діяльності ПАТ «КИЇВЕНЕРГО»:
ЦО без будинкового лічильника тепла зараз 16.14 грн. (без врахування перерахунків), очікується підвищення цього тарифу до 31.30 грн. за один кв.м.
ЦО з будинковими лічильниками тепла тариф з 657.24 грн підвищується до 1345.12 за одну Гкал.
ГВП за наявності рушниковисушувачів підвищується з 40.92 грн до 77.67 грн за один кубічний метр.
ГВП без рушниковисушувачів з 37.91 грн. до 71.59 грн.

По зоні діяльності Дарницької ТЕЦ:
ЦО без будинкового лічильника тепла, тариф підвищується до 30.72 грн. за один кв.м.
ЦО з будинковими лічильниками тепла тариф підвищується до 1161 за одну Гкал.
ГВП за наявності рушниковисушувачів підвищується до 67.92 грн за один кубічний метр.
ГВП без рушниковисушувачів підвищується до 71.59 грн.

Голова Робочої групи, депутат Київради Павло Тесленко зазначив під час засідання, — «Ми вважаємо, що ці тарифи не підйомні для багатьох мешканців столиці. В результаті, накопичені борги, холодні помешкання, відключення гарячої води, що є неприпустимо».

111

«В рамках децентралізації, варто передати повноваження по встановленню тарифів територіальним громадам, так, як це було раніше. Це Європейський досвід. Питання встановлення тарифів, які забезпечують життєдіяльність міста, такі як: транспорт, комунальні послуги, телекомунакаційні послуги, це послуги, які знаходяться у віданні територіальних громад», — додав депутат.

З цього приводу члени Робочої групи прийняли рішення напрацювати текст звернення до регулятора та мера Києва для вирішення сьогоднішніх проблем з існуючою системою тарифоутворення.