Всеукраїнський фестиваль «Червона рута» цього року проходитиме на ДВРЗ

192

У Центрі культури та мистецтв Дніпровського району (вул. Алматинська, 109) з 6 по 9 грудня 2018 року, за сприяння депутата Київської міської ради Павла Тесленка, відбудеться Київський відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Прослуховування будуть проводитись у шести жанрах масової музики: український автентичний фольклор, популярна, акустична (авторська), танцювальна, інша (експериментальна) та рок-музика. Реєстрація з 9.00 год. Початок конкурсу о 10.00 годині.

До участі запрошуються молоді люди віком від 11 до 34 років. Конкурсна програма вимагає: три пісні українською мовою в музичному супроводі або «a cappella». Участь безкоштовна, вхід на всі заходи фестивалю – безкоштовний. Переможці відбіркового конкурсу отримають право представляти місто Київ на фінальних змаганнях фестивалю ХVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», що відбудеться з 17 по 22 вересня 2019 р. у м. Чернівці.

Створена у 1989 р. «Червона рута», буде ювілейною. Уся культурна громадськість України святкуватиме 30-річчя фестивалю, який починаючи з радянських часів і до нині формує українську національну музичну масову культуру. Протягом 30-ти років діяльності фестиваль має великий авторитет в суспільстві не тільки як просвітницький культурно-мистецький захід, але й як суспільно активний дієвий механізм у формуванні національної ідеології й патріотичного виховання серед громадян різних вікових категорій.

Ювілейний    ХVI    Всеукраїнський     фестиваль    сучасної    пісні    та    популярної музики «Червона  рута» складається з двох етапів – відбіркового у 2018 р. і фінального – заключних заходів у 2019 р. Тому, з березня по грудень 2018 р. за підтримки Міністерства культури України, Державного комітету  телебачення та радіомовлення України, обласних  державних  адміністрацій  проходить  перший  етап фестивалю, що включає проведення 25 відбіркових конкурсів. У них бере участь більше 3000 гуртів і солістів з усіх регіонів  України – це понад 5000 осіб. На кожному конкурсі визначаються переможці (загальна кількість до 450 осіб), які отримають право виступати на заключному етапі фестивалю – у фіналі в 2019 р. та представлятимуть свій регіон на всеукраїнському рівні.

Фестиваль «Червона рута» має на меті залучити українську молодь до формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, відкривши цілу плеяду молодих талановитих виконавців. Під час фінальних конкурсів фестивалю здійснюється пряма трансляція в ефірі світових інформаційних мереж, забезпечується відеозйомка фестивальних заходів із застосуванням сучасних технологій, монтуються нові музичні програми української масової музики та безкоштовно надається в ефір телеканалів, радіостанцій, інтернет-ресурсів України й за кордоном.

Проведення фестивалю «Червона рута» дасть можливість ефективніше привернути увагу світової громадськості до подій, пов’язаних із загрозою державності України, засвідчити прихильність європейським цінностям, сформувати імідж сильної і незламної європейської нації з глибокими історичними та культурними традиціями.