Врятувати життя, стати донором – почесно та корисно. Громадська приймальня Павла Тесленка пропонує долучитися до благодійної акції

93

Цього тижня в Дарницькому районі столиці, в рамках дії акції «Здай кров — врятуй життя» кожен громадянин може стати донором, зробити свій вклад у порятунок людських життів, покращити власне здоров’я та безкоштовно пройти медичні обстеження на наявність в організмі інфекційних захворювань.

На сьогоднішній день в столичних лікарнях рівень потреби в донорській крові критично високий. Через відсутність донорської крові немає можливості постраждалим в катастрофах вчасно проводити операції, при важких пологах молоді мами втрачають кров, онкохворі не можуть пройти курси терапії. Здаючи кров, донор надає цим людям безцінний шанс на життя.

До того ж, здача крові корисна і для донора, оскільки:

  • покращує серцево-судинне здоров’я;
  • знижує ризик розвитку серцевих нападів та інсультів;
  • знижує ризик розвитку раку;
  • спалює калорії (за деякими дослідженнями, людина втрачає приблизно 650 калорій за одну донацію);
  • надає можливість проведення безкоштовного аналізу крові (у рамках донації, донори проходять безкоштовний тест на сифіліс, ВІЛ-інфекцію, гепатит В і С та інші захворювання).

В громадській приймальні Павла Тесленка пропонують долучитися до благодійного заходу – День Донора, який проводить Дарницька районна організація Червоного Хреста та Київський міський центр крові. Акція проходитиме 13 вересня 2019 року за адресою: вул. Вербицького, 18 (тел. 564-58-96), з 9.30 до 14.00, де кожна здорова людина віком від 18 років з масою тіла не менше 50 кг може здати кров. З собою обов’язково треба мати паспорт з відміткою про реєстрацію та ідентифікаційний код.

За один раз донор може здати 450 мл крові. Рекомендується  здавати не частіше 4 разів на рік. Повністю склад крові відновлюється через 30-40 днів. 

Щоб стати донором, необхідно пройти невелику підготовку. Напередодні,  потрібно повечеряти, рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Необхідно відмовитись від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць та від вживання алкоголю за 48 годин до початку процедури. Також за 72 години до процедури потрібно утриматись від деяких медичних препаратів, що містять аспірин і анальгетики. Потрібно вживати побільше рідини та бажано за 2 години до та 2 години після здачі крові не палити, оскільки це небезпечно і для донора, і для пацієнта.

У день здачі рекомендовано відпочити, легко поснідати, уникати інтенсивного фізичного навантаження і прийому алкоголю та не планувати на цей день серйозних справ.

Після проведення процедури донор отримує компенсацію за харчування — 73 грн та довідку про здачу крові, яка надає право на додатковий вихідний день на роботі/навчанні.