Деталі про місцеві вибори за новим законом

94

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, як відбуватимуться місцеві вибори 25 жовтня за новим законодавством.  Дуже коротко оцінюючи допис можна сказати, що судячи з усього час несистемних закінчується. Для того, щоб потрапити у владу, треба співпрацювати із провідними партіями. І крім того, жінки-політики нині у ціні.  Їх має бути у списку не менше 30 відсотків — повідомляє times.cv.

Верховна Рада ухвалила новий Закон про місцеві вибори. Хочу тезово пояснити, як же все-таки будуть відбуватись вибори 25 жовтня.
– ”Нарешті ми відійшли від гібридної, дуже дивної системи виборів, на яку було багато нарікань, коли частина депутатів обирається за списками, а інша частина за мажоритарними округами.
– В селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичною мажоритарною системою.
– Вибори до райрад, міськрад та облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.
– Мерів міст з населенням більше 90 тис. обиратимуть абсолютною більшістю, тобто 50%+1 голос. Для цього передбачена можливість проведення другого туру.
– Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата (саме партія, виборчі блоки цим законом не передбачені). Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів від неї які пройшли, визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. До ради проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку (підкреслено ред.).
– Щодо бюлетеня. На ньому буде позначено прізвище кандидата, а навпроти назва партії, від якої він висувається. Таким чином відбуватиметься одночасне голосування за кандидата і за партію.
– Висування мерів теж відбуватиметься тільки від партій.
– Вперше до Закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії не менше 30% представників однієї статі.
Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи”.