Павло Тесленко: на Алматинській триває ремонт колійного полотна та іде монтаж трамвайних рейок

670

Громадська приймальня депутата Київської міської ради Павла Тесленка постійно інформує мешканців Дніпровського району про етапи реалізації масштабних інфраструктурних проєктів, спрямованих на покращення життєдіяльності району.

Минулого року було передбачено фінансування для втілення проєкту з реконструкції колійного полотна та розпочато перші ремонтно-будівельні роботи.

Так, станом на 01.07.2020 року за проєктом «Реконструкція трамвайної лінії по вул. Алматинській у Дніпровському районі» вздовж ділянки від зупинки «Вул. Гродненська» до кінцевої «ДВРЗ» здійснено демонтаж трамвайних колій (рейки, шпали, залізобетонні плити), розчищено існуючий баласт з подальшою утилізацією на полігон №6.

Підрядна організація «БК «Адамант» виконала перший епап робіт на відрізку трамвайної лінії від вул. Гродненської до шляхопроводу на вул. Трактористів. Відповідно до технічних вимог, улаштовано вирівнюючий шар із піску з ущільненням, укладено мембрану TYPAR SF40 (вологостійкий матеріал, що має стійкість до гниття і розкладання в грунті, термін служби – понад 100 років), також баласт зі щебеню товщиною 20 см з ущільненням. Проведено заміну рейкошпальної решітки, улаштовано колії зі скріпленням – 622 пог. метрів. Також улаштовано залізобетонні плити у кількості 50 шт. Ще 120 буде змонтовано до кінця тижня.

За інформацією виконавця робіт, фахівці підрядної організації одночасно працюють на трьох дільницях об’єкту. До будівництва залучено спеціальну техніку – 30 тонні самоскиди у кількості 5 шт, екскаватори, автокран, коток. Загалом на об’єкті працює – 14 одиниць техніки. Згідно вимог до санітарно-побутового забезпечення працівників, влаштовано два тимчасових будівельних майданчики: біля зупинки «Вул. Профспілкова» та кінцевої зупинки «ДВРЗ».

В межах відрізків від зупинки «Базаукроптбакалія» до багатоповерхових житлових будинків 39 — 41 на Алматинській укладено рейки «R 65» зі скріпленням – 336 пог. метрів та від шляхопроводу до вул. Довбуша – 403 пог.метри (рейки широко застосовуються в будівництві для руху важкого рейкового транспорту).

Крім того, від вулиці Довбуша до вулиці Макаренка (довжина складає  303 пог.метри) наразі виконано роботи з ущільнення корита, укладання геотикстилю та утворення щебеневого баласту. А також на розворотному кільці кінцевої зупинки «ДВРЗ» вже демонтовано трамвайні контактні кабелі, старі рейки, шпали та плити, здійснено розчистку корита колійних конструкцій. Утворено вирівнюючий шар із піску для подальшого влаштування геотекстилю і щебеневого баласту для укладання залізобетонних шпал.

Орієнтовно до середини серпня на трьох ділянках трамвайних колій заплановано завершити роботи з улаштування шпал і рейок зі скріпленням та утворити щебеневий баласт.

«Модернізація колійного полотна із застосуванням сучасних конструкцій і технологій  допоможе привезти у належний стан трамвайну лінію на вул. Алматинській. В наших планах зробити рух трамвайного складу безпечним, щоб він відповідав сучасним стандартам, був зручним та комфортним», — зазаначив депутат Павло Тесленко.