ОСН «КМ «Дніпровець» облаштує консольними LED світильниками 19 житлових будинків мікрорайону ДВРЗ

587

В рамках участі в міському конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, рішенням конкурсної комісії проєкт ОСН «КМ «Дніпровець» «Альтернативне освітлення прибудинкової території будинків мікрорайону ДВРЗ консольними  LED світильниками» було визначено переможцем.

Ідеологією втілення проєкту, Комітет мікрорайону «Дніпровець» спільно з депутатом КМР Павлом Тесленком обрали альтернативний і оптимальний варіант забезпечення освітленням прибудинкової території 19ти житлових будинків, які перебувають в межах території діяльності ОСН.

Як зауважив депутат, реалізація проєкту допоможе підвищити рівень безпеки пересування мешканців впродовж темного періоду доби, сприятиме зменшенню травматизму та допоможе знизити рівень криміногенної ситуації в мікрорайоні ДВРЗ.

23 вуличних консольних світлодіодних (LED) світильників на діодах, оснащених датчиком день/ніч будуть встановлені до кінця 2020 року на центральній частині фасадів житлових будинків між 2 та 3-м поверхами, а також під’єднано до електромереж будинків за такими адресами:

  • вул. Алматинська, 89А, 89Б, 99/2, 101, 101А, 103/1;
  • вул. Макаренка, 4, 6;
  • вул. Інженера Бородіна, 2, 10/8, 12/7;
  • вул. Василя Вишиваного, 2;
  • вул. Макаренка, 3, 5/8;
  • вул. Марганецька, 10, 14/11, 16/16;
  • вул. Волховська, 3, 5.

Перевагами консольних вуличних LED світильників, оснащених датчиком є: рівне світло з певним діапазоном яскравості; довготривалий термін експлуатації обладнання, стійкість до зовнішніх впливів, щільне скло, стійке до впливу сонячних променів; мінімальне споживання електроенергії; підвищена стійкість до перепадів температурних режимів, механічних пошкоджень, адаптація до незначних коливань електричної напруги, моментальне запалювання світильника.

За словами керівника ОСН «КМ «Дніпровець» В’ячеслава Гайдая, проєкт спрямований на вирішення давньої проблеми, яка полягає у відсутності освітлення прибудинокової території малоповерхової забудови 30-50 років. «Для вирішення цієї проблеми ми знайшли альтернативний варіант, який має задовольнити потреби мешканців  в освітленні прибудинкової території. Оптичні властивості нових консольних світильників, які будуть встановлені на фасадах будинків, дозволяють направити світловий кут розсіювання таким чином, щоб світло не потрапляло у вікна прилеглих поруч будинків», — додав керівник.

Термін служби енергозберігаючих LED світильників становить 100 тисяч годин, що дозволить експлуатувати їх впродовж щонайменше 10 років.

Під час засідання комісії з визначення проєкту-переможця в приміщенні Київради, члени конкурсної комісії підкреслили, що проєкт має перспективи стати прикладом і для інших районів Києва, що дасть можливість його реалізовувати в межах столиці.