Майбутній Центр нейрореабілітації на ДВРЗ включатиме практичний досвід військово-медичного реабілітаційного Центру

947

Уповноважений Президента України у справах реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко спільно з  депутатом КМР Павло Тесленко організували робочу виїзну нараду до військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного Центру за участі начальника Центру Андрія Кіха та головного архітектора проектної організації.

Керівництво військового об’єкту поділилось практичним досвідом з ініціативною групою з проектування та будівництва додаткового  корпусу лікарні №11 для розміщення Центру нейрореабілітації учасників АТО в Дніпровському районі м. Києва.

Варто зазначити, що команда військово-медичного Центру вже має достатньо великий досвід в напрямку реабілітації, особливо військових з ампутованими кінцівками.

В Центрі є віртуальна реабілітаційна система IREX, яка використовує технологію управління імерсивним відеожестом для розміщення пацієнтів в віртуальному, спортивному або ігровому середовищі, де вони проходять курс лікування, запропонований лікарем. Лікарі можуть розробити захоплюючу інтерактивну програму вправ, в рамках якої проводиться тестування окремих суглобів, комбінованих рухів суглобів або функцій всього тіла.

Окрім іншого в лікарні є спеціальні палати для розміщення сімей військового, що проходить реабілітацію. На думку психологів, підтримка сім’ї, яка знаходиться поряд значно покращує психо-емоційний стан пацієнта та мотивує його.

Також лікарі поділились досвідом щодо побутового оснащення палат, розповіли про специфіку меблів, оснащення вбиралень та місць загального користування.

В рамках наради була проаналізована робота реабілітаційних кабінетів психологічного розвантаження, з відновлення моторики, де пацієнти заново навчаються побутовим потребам, таким як шнурування черевиків та спеціальні тренажерні зали наповнені сучасним реабілітаційним обладнанням.

Як зазначив Павло Тесленко, цей практичний досвід роботи військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного Центру допоможе побудувати на ДВРЗ справді сучасний та ефективний Центр нейрореабілітації, який повертатиме українців до нормального життя.