Депутати Київради обговорили в Офісі Президента необхідність будівництва Центру нейрореабілітації у Дніпровському районі

495

Сьогодні в Офісі Президента відбулась робоча нараді з питання проведення наступного етапу реалізації соціально важливого проєкту «Реконструкція будівлі з добудовою додаткового корпусу для розміщення Центру нейрореабілітації для учасників АТО», який буде розташований на території КНП «Київська міська клінічна лікарня №11».

До обговорення проєкту  Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко запросив до Офісу Президента депутатів Київради, переважно від Дніпровського району, а також представника проєктної організації.

В запрошенні Уповноваженого Президента також зазначено, що від початку створення ескізного проєкту, Свириденко спільно з депутатом VІІІ скликання Київської міської ради Павлом Тесленком, який започаткував процес розробки даного проєкту, а також архітекторами проєктної організації, провели аналіз функціонування багатьох реабілітаційних центрів України, збираючи інформацію на основі їх практичного досвіду для будівництва найсучаснішого в Україні нейрореабілітаційного центру на території Дніпровського району м. Києва.

Вадим Свириденко розповів, що сьогодні понад 13 000 поранених і 500 з ампутованими кінцівками, тому питання розбудови реабілітаційних закладів стоїть на особистому контролі у Президента України Володимира Зеленського та є сьогодні одним з пріоритетних питань державного рівня.

Представник проєктної організації, ознайомивши присутніх з деталями проєкту, повідомив, що проєктні роботи повністю завершені, про що свідчить позитивний експертний звіт. Ця документація за умови фінансування дозволяє за 18 місяців не лише збудувати реабілітаційний центр, а й наповнити його необхідним медичним та реабілітаційним обладнанням.

Депутат Київради Михайло Терентьєв, який також очолює КП «Інженерний Центр», що спеціалізується на будівництві об’єктів медичного призначення в місті Києві підкреслив, що сьогодні необхідно затвердити вартість будівництва відповідним розпорядження голови КМДА та зазначив, що це можливо зробити протягом грудня.

Як зазначив депутат Київради Юрій Федоренко «щоб допомогти зрушити питання будівництва реабілітаційного центру для наших ветеранів, готовий заручитися підтримкою колег по фракції, щойно матиму план дій з приводу фінансування проєкту».

«Сьогодні головним питанням є брак коштів на будівництво додаткового корпусу лікарні № 11 для розміщення Центру нейрореабілітації. Але ми впевнені, що за підтримки Офісу Президента і представників депутатського корпусу Київради, Верховної ради та підтримки мера Києва Віталія Кличка, ми зможемо сформувати чіткий план дій та знайти ту модель фінансування проєкту, яка дасть можливість розпочати будівництво в максимально стислі терміни», — зазначив Павло Тесленко.