З нагоди Водохреща на ДВРЗ відбулись урочисті заходи

761

Водохреща – останнє свято новорічно-різдвяного циклу, коли люди вирушають до водойм, щоб набратись сил та здоров’я. Вважається, що вода у цей день набуває неабияких цілющих властивостей.

Сьогодні, з нагоди свята Богоявлення Господнього (Хрещення Господнього) за підтримки депутата КМР Павла Тесленка, за участю місцевої громади на території місцевого ставку мікрорайону ДВРЗ (біля будинку 16 пров. Сеноманського) відбулась церемонія освячення води, де до свята підготували зручний підхід для занурення у воду та облаштували дерев’яний хрест.

Депутат Павло Тесленко запросив отця Олексія – настоятеля церкви Святого Миколая на Аскольдовій Могилі, який  за встановленими канонами на початку заходу прочитав святкову молитву й освятив воду озера.

 

Після освячення води, чимало бажаючих, від молодшого до старшого віку, відважно пірнали у воду. До речі, з кожним роком на цьому озері кількість охочих до водохресного купання збільшується!

Також здійснили ритуал освячення води у Храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Сюди завітали більше сотні місцевих прихожан, які після проведення Божественної Літургії, долучились до церемонії великого освячення води.

Ритуал водосвяття священнослужителі Храму також провели на території озера «Лісове», що розташоване в межах лісової зони мікрорайону ДВРЗ. Кожен охочий мав можливість очистити тіло, душу та зміцнити організм, пірнаючи у водойму, а потім зігрітись гарячим глінтвейном та ухою.

День Хрещення Ісуса Христа у водах Иордану символізує очищення від усього нещирого і недоброго, служить джерелом міцного здоров’я, символізує віру в добро. Сьогоднішнє свято Водохреща принесло чимало позитивних емоцій, як тим хто купався, так і тим хто за цим спостерігав, не наважившись зануритись у воду.

Вітаючи зі святом, Павло Тесленко зазначив, що таке святкування Водохреща стало незмінною традицією для жителів ДВРЗ. «Будемо й надалі разом з громадою продовжувати добрі традиції нашого мікрорайону, які спонукають нас сповідувати Божі заповіді, бути справедливими та вірними своїм переконанням», — додав депутат.