Який з місцевих ЖРЕО кращий, ДВРЗ чи Стара Дарниця?

26

(Дніпровець провів порівняльний аналіз роботи ЖРЕО)

На території мікрорайонів існує дві обслуговуючі організації які відповідають кожен за своєю територією, ЖРЕО 415 – мікрорайон ДВРЗ та ЖРЕО 414 – мікрорайон Стара Дарниця (Дніпровський район).

Навіть без вивчення внутрішньої документації ЖРЕО, усім мешканцям відомо що саме житлово-ремонтно експлуатуючі організації забов’язані робити, та що входить в їх обов’язки.

Основними обов’язкками ЖРЕО є:

Прибирання прибудинкової території; вивезення побутових відходів;технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем гарячого, холодного водопостачання; дератизація та дезінсекція; поливання дворів; освітлення під’їздів та ін.

 

Але хто з наведених ЖЕКів насправді виконує свої обов’язки? А хто їх саботує?

 

Напротязі тижня журналіст Дніпровця опитував мешканців мікрорайонів ДВРЗ та Старої Дарниці, з питанням «чи задоволені Ви діяльністю свого ЖРЕО?

 

35

Мій син звернувся до депутата з приводу питання встановлення захисної решітки в під’їзді навпроти сходинок вниз – розповідає 75-річна Марія Моісеївна (Алма-Атинська 66), каже що вже багато років туди був вільний доступ, було безліч випдків коли в темряві мешканці випадково падали вниз, в результаті синці та травми.

На протязі тижня силами ЖРЕО 415 її вже було встановлено, мешканці під’їзду дуже задоволені, так як тепер впевнені що більше туди ніхто не впаде. На фотографії вище можна побачити що мешканці знайшли решітці й додаткове застосування.

 

Результатом опитування мешканців ДВРЗ виявилось те, що при можливості вирішити ту чи іншу проблему 415 ЖЄК (під керівництвом Проценка Олега Григоровича) її обов’язково вирішить. Деякі з опитуваних мешканців навіть звикли вирішувати проблеми звертаючись до свого місцевого депутата (Павла Тесленка), мовляв так і швидше проблема вирішується, та і помічники контролюють хід виконання.

 

37 38

 

Проценко Олег Григорович (керівник ЖРЕО 415)

Нажаль ресурс ЖРЕО не гумовий, навіть не відповідає половині потребам мікрорайону. Така сама ситуація з працівниками, в нас досі немає жодного маляра, тому частковий ремонт під’їздів на даний час лише мрія, а на капітальний ремонт під’їздів в бюджеті закладені копійки. Але незважаючи на такі умови, робимо все можливо щоб на ДВРЗ було жити приємніше — розповідає Олег Григорович. При зустрічі з Проценко, ми також помітили подяку начальнику 415-го ЖРЕО від депутата Павла Тесленка «за плідну співпрацю».

 

Загалом після опитування мешканців ДВРЗ, було з’ясовано що роботою місцевого ЖРЕО № 415 більшість мешканців задоволена, звісно без нарікань не обійшлося, але нам вдалося почути позитивних відгуків більш ніж достатньо.

 

36

 

В нашому під’їзді постійно брудно, дочекатися доки приберуть співробітники 414 ЖРЕО неможливо, доводиться прибирати самій – бідкається Каптила Тетяна Семенівна, мешканка 9-го будинку з Бишевського провулку.

Якось наші мешканці звернулись до нашого ЖРЕО з проханням відремонтувати дах, як дощить, то заливає 4 поверхи, але реакції жодної. А коли відключають воду, так навіть не попередять, а в мене мала дитина, як так можна? – питає Галина Василівна, мешканка цього ж будинку (на фото праворуч)

 

Результатом опитування мешканців Старої Дарниці виявилось що, зі сторони Жрео 414 під керівництвом (Сергіни Леоніди Йосипівни) – майже повна бездіяльність яка призводить до суцільного накопичення проблем на Старій Дарниці, які роками не вирішуються. Потрапити до неї на прийом досить складно, а якщо і потрапиш то почуєш самі відмовки а іноді й грубощі.

інформація про ЖРЕО Дніпровського району є на сайті

43 40

 

Дати нам інтерв’ю керівник 414-го ЖРЕО відмовилась. Але зі слів самої Сергіни «я за это место не держусь» можна зрозуміти яка доля чекає цього мікрорайону з таким керівником. Залишається сподіватись що хтось інший вирішить проблеми Старої Дарниці.

 

Дорогою зі ЖРЕО ми помітили ще одну цікаву річ, інформаційну табличку яка була розташована на під’їзді будинку по вул.. Пражській з проханням до мешканців «вчасно сплачувати за комунальні послуги». Цікавим є те, що на справді потрібну табличку з інформацією про під’їзд, його нумерація та кількість квартир розміщено так і не було, мабуть усі гроші пішли на попередню, з проханням заплатити…

42 41

 

Хотілось би нагадати нашим читачам, що не все вирішує ЖРЕО, ви можете об’єднуватися в комітети, органи самоорганізації населення (ОСН), брати ініціативу в свої руки, завдяки такому інструменту як ОСН, в районі можливо вирішити практично усі питання, від елементарного озеленення району і до розвитку інфраструктури та ремонтів під’їздів (наприклад таке наболіле питання як тутешні розбиті дороги) а також створити справжній порядок та затишок.