Вітання Павла Тесленка з церковним святом — Медовим Спасом

725

14 серпня в народі відзначається одне з трьох великих церковних свят, присвячених Спасителю — Маковія, або Медовий Спас. Традиційно,  у церквах святять воду, квіти і мак. Воду, освячену на Маковія, в народі вважають цілющою і вона цінується не менше стрітенської — вважається надзвичайно корисною.

Від цього дня починається Успенський піст, який триває 2 тижні до 28 серпня. Свято має назву Медовий Спас, бо на цей період саме настає час збору меду з вуликів. За церковною традицією саме з цього дня можна було вживати в їжу мед. На честь свята у цей день готуються всілякі частування з маком і медом: макові пироги, булочки, пряники, млинці з медово-маковим молоком.

З великим християнським святом привітав дніпровчан громадський діяч, депутат Київради VI скликання Павло Тесленко — «Вітаю жителів мікрорайонів ДВРЗ і Стара Дарниця та громаду Дніпровського району, бажаю вам благополуччя, достатку, взаєморозуміння та душевної рівноваги. Нехай удача посміхається Вам завжди, а нещастя обходять стороною. Будьте щасливі і нехай сам Господь Бог буде завжди з Вами!»