В наступному році на вулиці Інженера Бородіна Дніпровського району з’явиться сквер

877

За клопотанням депутата Павла Тесленка, завдяки спільній ініціативі мешканців, ОСН КМ «Дніпровець» та ГОІ «Добробут та безпека», в листопаді 2019 року Київська міська рада на пленарному засіданні підтримала проєкт рішення про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» на вул. Інженера Бородіна у Дніпровському районі м. Києва для облаштування, утримання та експлуатації зелених насаджень (скверу) (К-37755). (Від 04.03.2019 № 08/231-1130/ПР).

З метою присвоєння ділянці статусу скверу з подальшою організацією облаштування парку (скверу) та включення зазначеної земельної ділянки до озелененої території загального користування, відповідним Рішенням КМР надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою й оформлення права власності земельної ділянки КО «Київзеленбуд» на вул. Інженера Бородіна в мікрорайоні ДВРЗ орієнтовною площею 1,15 га (земельна ділянка комунальної власності територіальної громади міста Києва) згідно з планом-схемою.

Майбутній сквер розташований в межах житлових будинків 99/2, 101, 101-А, 101-Б, 103/1 по вулиці Алматинській; вулиці Макаренка 4, 6; вулиці Інженера Бородіна 10/8, 12/7 та вулиці Волховській 3, 5. Протягом багатьох років ця територія використовується мешканцями мікрорайону ДВРЗ з метою рекреації та відпочинку. Велика кількість дерев, більшість з яких були висаджені понад 50 років тому, а також рослинність даної ділянки істотно зменшують несприятливий вплив кліматичних і виробничих факторів на стан здоров’я місцевих мешканців. Окрім зелених насаджень розміщені дитячі майданчики для дітей дошкільного віку, спортивний майданчик для підростаючого покоління та поле для активних ігор (футбол, волейбол тощо).

Нагадаємо, що за радянських часів зазначена територія розміщувала майдан літнього театру та цілу мережу фонтанів. Будинки, які знаходяться навколо озелененої території були збудовані (відбудовані) за участю військовополонених німців у 1945-1950 роках і представляють культурну та архітектурну пам’ятку.

За словами депутата Павла Тесленка, після отримання права власності на земельну ділянку по вул. Інженера Бородіна КО «Київзеленбуд», буде розроблено проектну документацію, яка має пройти відповідну державну експертизу. Після проведення тендерних процедур та укладання договорів, розпочнуться роботи з комплексної реконструкції скверу, де заплановано улаштування багатофункціонального спортивного майданчика для гри в міні-футбол, баскетбол та волейбол, дитячого ігрового майданчика, встановлення садово-паркових лав, металевих антивандальних урн, укладання доріжок тротуарною плиткою ФЕМ та озеленення.