В лісовій зоні ДВРЗ відбулась зустріч представників Дарницького ЛПГ з місцевою громадою

1205

Протягом останніх декілька днів серед представників громади мікрорайону ДВРЗ та працівниками КП «Дарницьке лісопаркове господарство» виникли суперечки через нанесення позначок на деревах, що свідчить про їх вирубку. Жваве обговорення серед захисників лісу ведеться у групі ДВРЗ соціальної мережі Фейсбук. Місцеві активісти звернули увагу, що мітки розміщені на великих соснах, які на перший погляд мають здоровий вигляд.

Щоб підтвердити або спростувати інформацію про законність власних дій щодо виконання обов’язків ведення лісового господарства, працівники лісництва організували зустріч з ініціативною групою, яку провели 24 січня в лісовій зоні на ділянці виявлених пошкоджених дерев, неподалік вул. Рогозівської в Дніпровському районі.

До обговорення питання долучились помічники депутата Київради Павла Тесленка,  секретар ОСН «КМ «Дніпровець» Оксана Коваленко, представники КП «Дарницьке лісопаркове господарство», репортери ТРК «Київ» та інші представники територіальної громади Дніпровського району.

Головний лісничий КП «Дарницьке лісопаркове господарство» Юрій Дубів пояснив, що згідно нормативної бази ведення лісового господарства, уповноважені особи зобов’язані виконувати визначені законодавством дії. Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р №756 про санітарні правила в лісах України, після попереднього обстеження спеціалістами лісопаркового господарства, були нанесені позначки на дерева, що потребують вибіркової санітарної рубки, оскільки мають ознаки ураження грибком, шкідниками, кореневою губкою та іншими хворобами лісу, які розповсюджуються на інші лісові насадження. В середині такого дерева існує гниле утворення, яке призводить до руйнації і провокує аварійні наслідки.

Представники Лісгоспу повідомили, що проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісу на даній ділянці були заплановані ще в минулому році, однак  їх перенесли на початок поточного року. Виконання робіт заплановано розпочати в лютому.

Також варто зазначити, що з точки  зору  екології, хвойні дерева, що мають вік понад 70 років, майже не виділяють кисень, адже не мають приросту.

Для відновлення лісових насаджень на ділянці лісу, де заплановано здійснити вибіркову вирубку пошкоджених, уражених порід дерев, буде висаджено молоді дерева, забезпечивши належні умови для їх росту. Навесні минулого року лісниками було висаджено понад 2000 молодих сосен.

Для прийняття об’єктивного рішення про доречність проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісу, активісти залучили урядову комісію, яка має перевірити легітимність дій працівників лісового господарства. Про дату проведення, а також висновки екологів буде повідомлено додатково.