В Києві запроваджено єдину систему електронного обліку деревини

129

Щоб вберегти наші ліси від браконьєрів та вчасно виявляти випадки незаконного видалення дерев, в місті впровадили сучасну систему електронного обліку деревини, яка стане ефективним інструментом боротьби з випадками нелегальної вирубки дерев та подальшим незаконним продажем.

Працівники КП «Дарницьке лісопаркове господарство» (вул. Опришківська, 35) розповіли в громадській приймальні депутата Павла Тесленка, що отримали для підприємства 10 комплектів необхідних технічних засобів ЕОД (електронний облік деревини) для здійснення маркування деревини. В комплект входять кишеньковий персональний комп’ютер, термопринтер, засіб для кріплення та зберігання маркувальних бирок.

«З метою удосконалення системи охорони і контролю в галузі природокористування, електронний облік деревини стане дієвим механізмом у розвитку лісового господарства, сприятиме запобіганню незаконної вирубки зелених насаджень та допоможе знищити корупційну складову», — зазначив Павло Тесленко.

Головний лісничий Юрій Дубів розповів, як буде застосовуватись дана система спеціалістами лісогосподарства: «Усі дерева маркуються, інформація про їхнє походження заводиться до електронного реєстру на сайті Державного агентства лісових ресурсів України. Якщо на сайті інформація  відсутня, ймовірніше, що дерево було видалено незаконно, в такому випадку про порушення необхідно попередити відповідні служби».