В Дніпровській РДА відбулась презентація ескізного проєкту будівлі Центру нейрореабілітації на ДВРЗ

1432

19.06.2020 року в приміщенні Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації презентували ескізний проєкт будівництва Центру нейрореабілітації для учасників АТО, який буде розміщений на території КНП «КМКЛ №11» (вул. Рогозівська, 6).

Проєкт «Реконструкція будівлі з добудовою додаткового корпусу для розміщення Центру нейрореабілітації для учасників АТО» передбачає зведення 3х поверхового корпусу площею 4 990 кв.м, розміщеного на земельній ділянці загальною площею 1,9 га, який включатиме реабілітаційно-лікувальні відділення (1 та 2 поверхи), стаціонарне відділення (3 поверх), зони відпочинку, їдальню і т.д.. Центр буде оснащений сучасним обладнанням, що дасть змогу значно покращити рівень та спектр надання реабілітаційних послуг не лише військовим, а й всім тим, хто цього потребує, відповідно до міжнародних стандартів якості.

Депутат Павло Тесленко разом з Уповноваженим Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадимом Свириденком презентували голові Дніпровської РДА Ігорю Щербаку проєктні рішення та майбутні потужності щодо будівництва додаткового корпусу Центру нейрореабілітації учасників АТО м. Києва. Участь у заході також взяли заступниця очільника району Алла Загородня, начальники профільних районних відділів, представники КНП «Київської міської клінічної лікарні №11» та проєктної організації.

Згідно вимог, затверджених законодавством та містобудівною документацією, проєктом передбачено розширення реабілітаційних послуг у відділеннях: кабінет «віртуальної» реабілітації, зал фізіотерапії, зал механотерапії, ерготерапії, зала ЛФК, (тренажерний), зала психологічного розвантаження, масажний кабінет та кабінет психолога, логопеда, лікаря ФРМ, а також наявність водолікувального комплексу з басейном. Будуть облаштовані кабінети масажу, лазеротерапії, фракційної терапії, фізіотерапевтичного лікування, зал для лікувальної фізкультури та кінезіотерапії, реабілітаційні зали, маніпуляційна, перев’язувальна. Стаціонарне відділення розраховане на 40 ліжко-місць (санвузол та душ). Будівля нового Центру матиме 2 ліфти та буде повністю пристосована до потреб осіб з обмеженими можливостями.

Депутат КМР Павло Тесленко зазначив, що даний соціально значимий проєкт, спрямований на реабілітацію учасників АТО/ООС та осіб, які потребують амбулаторного лікування та реабілітаційних заходів. Будівництво такого Центру має стати значним поштовхом в напрямку розвитку галузі з надання реабілітаційних послуг для громадян всієї України.

«Щодо подальших етапів проєктування, — розповів депутат, — місто повинно дофінансувати проєктні роботи. Після проходження державної експертизи, буде визначено кошторисну вартість об’єкту, що дасть можливість запланувати виділення асигнувань для того, щоб розпочати перші будівельні роботи.

За словами Вадима Свириденка, до проєктування будівлі реабілітаційного центру залучено іноземний досвід аналогічних проєктів. «При ознайомленні з початковим етапом проєктування і станом на сьогодні було внесено багато змін, які спрямовані на збільшення потужності закладу. На жаль, постійно зростаюча актуальність даного напрямку послуг, спонукає нас до створення сучасного медичного центру, який наразі є найбільш важливим для столиці».

Нагадаємо, що за ініціативи Павла Тесленка, спільно з Дніпровською РДА та адміністрацією КНП «КМКЛ №11» 2017 року на базі госпітального відділення був створений Центр нейрореабілітації, розрахований на 20 ліжок. Станом на сьогодні Центр проводить реабілітацію пацієнтів після контузій, мінно-вибухових травм і захворювань периферичної нервової системи та іншої неврологічної патології. До реабілітаційної програми входить: медикаментозна, фізична реабілітація (лікувальна фізична культура, лікувальний масаж, фізіотерапія: магнітотерапія, лазеротерапія, КВЧ (високочастотна терапія), КУФ (короткохвильове ультрафіолетове випромінювання), сухе тракційне витяжіння, механотерапія, кінезотерапія та кінезотейпинг) та психологічна реабілітація.

За потреби, пацієнтів оглядають вузькі спеціалісти (кардіолог, офтальмолог, хірург, травматолог, уролог, гастроентеролог, отоларинголог, стоматолог) та є можливість пройти додаткове обстеження (ЕКГ, велоергометрія, добове моніторування АТ та ЕКГ, ЕЕГ (електроенцефалографія), РЕГ (реоенцефалографія), УЗД, рентген, ФГДС (фіброезофагогастродуоденоскопія)).

Окрім іншого, в Центрі реабілітації наразі створено мультидисциплінарну бригаду, до складу якої входять лікар фізичної та реабілітаційної медицини, терапевт фізичний, ерготерапевт (допомагає пацієнту заново пристосуватись до життя), психолог та логопед. Всі медичні працівники Центру реабілітації пройшли спеціальний курс з підготовки надання медичної і соціальної реабілітації осіб, постраждалих від бойових дій в зоні АТО/ООС.