Учні школи №103 Дніпровського району вшанували пам’ять жертв голодоморів

227

З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів, який відзначають щороку в четверту суботу листопада, у столиці відбулись жалобні заходи, поминальні панахиди, реквієми, тематичні виставки та традиційна акція «Засвіти свічку».

В закладах освіти Дніпровського району напередодні провели виховні години, «круглі столи», виставки фотографій, книг та малюнків. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто став жертвою Голодоморів в Україні. Протягом дня у школах транслювали тематичні відеоролики, фрагменти документальних фільмів, присвячених цій пам’ятній даті.

Вчителі та учні СЗШ № 103 (вул. Алматинська, 89) відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3), поклали квіти і колосся пшениці до Меморіалу, а також по закінченню майстер-класу отримали свічки, виготовлені власноруч. Під час екскурсії учні уважно розглянули предмети домашнього вжитку селян 20-30-х років ХХ ст., що постраждали від голодомору, переглянули Національну Книгу Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр., яка містить інформацію про майже 900 тис. померлих в ті роки.

За словами депутата КМР Павла Тесленка, залучення учнівської молоді до меморіальних заходів сприятиме поглибленню знань про Голодомор як геноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки, інформує дітей про те, що сталося з українцями, коли вони втратили власну державу і потрапили під окупацію радянського режиму.

23 листопада кожен школяр в родинному колі долучився до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку», встановивши запалену свічку на підвіконні в пам’ять про мільйони загиблих в часи голодомору українців.