У Києві вже створили 151 орган самоорганізації населення. В КМДА визначили ТОП-3 ОСНи міста

42

У Києві вже створили 151 орган самоорганізації населення, повідомляє офіційний сайт КМР.

У столиці зареєстровано вже 151 орган самоорганізації населення (ОСН), які охоплюють понад 800 тисяч жителів Києва.

Більшість ОСНів активно співпрацюють з депутатами Київради, спільно вносять пропозиції до міських цільових програм, бюджету столиці, співпрацюють у питаннях благоустрою територій та контролю за якістю послуг у галузі ЖКГ.

До ТОП-3 найбільш активних ОСН увійшли «Комітет мікрорайону «Сирець-1», керівник Світлана Крупчан (Шевченківський район), «Комітет мікрорайону «Дніпровець», керівник В’ячеслав Гайдай (Дніпровський район) та «Комітет мікрорайону «Теремки-1», керівник Ольга Бакун (Голосіївський район).

Заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів розповів про плюси об’єднання на прикладі роботи одного з ОСНів у Голосіївському районі. “У моєму окрузі люди об’єднались у ОСН. До них приходить генпідрядник, який робив ремонт у під’їзді і просить: поставте підпис, що ремонт якісний, бо без підпису ОСН нам не заплатить гроші районна адміністрація. А люди кажуть: секундочку, зараз ми перевіримо. Підпишемо, але це переробіть, це зробіть, це доробіть. Орган самоорганізації населення – це потужний інструмент, завдяки якому можна впливати на всі зміни, які відбуваються на місцях”, — заявив Прокопів.

Начальник управління децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Марина Чернишова переконує: в умовах децентралізації влади самоорганізація – це найбільш дієвий механізм, яким громада зможе покращити умови свого життя. “А пріоритетом міської влади є удосконалення та спрощення процедур безпосередньої участі громадян в управлінні містом”, — додала Чернишова.

Фінансову підтримку з міського бюджету отримують 93 ОСН: місто виплачує заробітну плату керівникам та секретарям, утримує приміщення, зокрема оплачує комунальні та банківські послуги, оренду та послуги зв’язку.

Органи самоорганізації населення створюють умови для участі жителів у вирішенні питань місцевого самоврядування, організовують на добровільних засадах участь населення у заходах щодо ремонту приміщень загального користування. Також ОСН мають контролювати надання мешканцям житлово-комунальних послуг та якість проведених у житловому будинку ремонтних робіт.