Сьогодні у столичних закладах освіти стартував проект «Школа без булінгу, сім’я без насильства!»

129

Сьогодні у закладах освіти столиці розпочалась реалізація загальноміського проекту «Школа без булінгу, сім’я без насильства – 365!», ініційованого Департаментом освіти і науки міста Києва спільно з керівниками закладів освіти. Захід присвячено всеукраїнському тижню протидії булінгу, який стартував 16 вересня.

За словами депутата Павла Тесленка: «Щоб привернути увагу суспільства до проблеми булінгу під час перебування в закладах освіти та попередити  приниження кожної дитини, яка може постраждати від дій однокласників або інших учасників навчального процесу, необхідно проводити тематичні бесіди з підлітками. Сьогоднішній захід є вкрай важливою частиною виховного навчального процесу», — зауважив депутат.

Поняття «булінг» – прояв насильства або агресії, що мають ознаки свідомого жорстокого поводження стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи, або будь-які інші дії, які вчиняються з метою виклику страху чи тривоги. Під булінг підпадає також цькування із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг), внаслідок чого була завдана шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У столичних школах, що виявили бажання долучитися до проекту, сьогодні зранку стартував флешмоб, який можна переглянути у соціальній мережі Facebook у прямому ефірі на офіційних сторінках шкіл. Головна мета проекту – формування безпечного середовища в закладах освіти й толерантних стосунків у суспільстві.

Проектом також передбачено проведення зустрічей для учасників освітнього процесу з представниками психологічних служб, медичних закладів, а також фахівцями державних і громадських організацій з метою проведення коворкінгів, тренінгів, лекцій та круглих столів на тему протидії насильству.  

Варто зазначити, що 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.