Позапланова перевірка господарської діяльності викрила фіктивні операції та масштабне ухилення від сплати податків

94

В ході аналізу фінансово-господарської діяльності  суб’єктів господарювання до «поля зору» співробітників відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві потрапило товариство з обмеженою відповідальністю «А», яке, як виявилося у ході відпрацювання, своїми діями фактично призвело до втрат бюджету у вигляді несплачених податку на додану вартість та податку на прибуток в особливо великих розмірах — за інформацією ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС  у м. Києві.

Так, за результатами перевірки дотримання вимог податкового законодавства підприємством «А» виявлено численні порушення у порядку ведення господарських операцій, що свідчить про умисне порушення законодавства та укладення угод без мети настання реальних наслідків з цілою низкою підприємств. Виявлені фіктивні операції призвели до заниження податку на додану вартість у сумі понад 13 мільйонів гривень та податку на прибуток підприємств за основним платежем –  близько 17 мільйонів гривень.

Поряд із зазначеними порушеннями також встановлено завищення залишку від’ємного значення податку на додану вартість, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду  на суму 963 980 грн.

Також, встановлено завищення від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 19 Декларації) (позитивне значення) на суму 618 815 грн.

Загалом, махінатори намагалися ошукати державу на загальну суму у майже 32 мільйони гривень!

Досудове розслідування по кримінальному провадженню проводиться СУФР ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДФС у  м. Києві.