На Лівобережжі Києва відбулась конференція з питань медичної реформи

26

09 жовтня 2019 року в Деснянському районі м. Києва відбулась зустріч медичної спільноти Лівого берега столиці, представників депутатів Київради та органів самоорганізації населення з народними депутатами України Артемом Дубновим (округ №212) і Сергієм Швецем (округ № 214).

Керівники медичних закладів, працівники лікарень Дніпровського, Дарницького та Деснянського районів звертались з питаннями до голови Громадської ради при Дніпровській РДА Анатолія Павленка, начальника відділу охорони здоров’я Дніпровського району Данієля Карабаєва та присутніх депутатів Верховної Ради щодо реформування системи охорони здоров’я, технічних і матеріальних умов праці медперсоналу державних медичних установ. А також обговорили наслідки змін фінансування в системі охорони здоров’я, впровадження первинної і вторинної ланки медичної допомоги, ліквідацію невідкладної (екстреної) допомоги та державних санітарно-епідеміологічних служб.

Лівий берег налічує близько 35 закладів охорони здоров’я, в яких працюють 9 тис. медичних співробітників, з них – 3 тис. лікарів. Дніпровський і Дарницький райони першими почали створювати Центр першої медико-санітарної допомоги. Впродовж  2018-2019 року підписано 70 % декларацій з пацієнтами. Однак, через ряд недоліків недосконалої медичної реформи та проблем з фінансуванням закладів, на сьогоднішній  день існує близько 40 вакансій на посаду головного лікаря в київських закладах охорони здоров’я.  

Депутат Київради Павло Тесленко, який всебічно долучається до вирішення нагальних питань та допомагає розвитку київської лікарні № 11 (вул. Рогозівська, 6) Дніпровського району, зазначив, що медичну реформу в державі необхідно змінити так, щоб фахівці медичної галузі не виїжджали за кордон в пошуках працевлаштування. Сьогодні в столиці катастрофічно не вистачає висококваліфікованих лікарів, при тому рівень захворюваності лише збільшується. Відносини між лікарем і пацієнтом повинні бути засновані на довірі, розумінні й повазі, це стане запорукою успішного лікування.

Процес удосконалення змін має бути врегульований на законодавчому рівні. Депутати Верховної Ради протягом цього тижня мають сформувати пропозиції та внести зміни до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» з врахуванням інтересів киян та громадян України.