Мітинг-реквієм по загиблим в АТО

427

Герої не вмирають.

«Сьогодні, 29 січня, в День пам’яті Героїв Крут 1918 року, у Дніпровському районі столиці України вшанували місцевих героїв сучасності – загиблих у зоні проведення антитерористичної операції воїнів: Олександра Звінника і Миколу Петрученка. На їхню пам’ять, за ініціативи родичів і друзів загиблих, а також за сприяння Дніпровської райдержадміністрації були відкриті меморіальні дошки біля входів до шкіл, у яких вони колись навчалися» — розповів Павло Тесленко.

В мікрорайоні «ДВРЗ», вшанували пам’ять Миколи Петрученка. Колись він тут закінчив школу №103, що по вулиці Алма-Атинській, 89, на ганку якої й відбувся мітинг-реквієм із відкриттям меморіальної дошки на честь героя.

Теплі спогади про мужнього воїна промовили однополчани Миколи Вікторовича, запевнивши, що, як і раніше, не залишать наодинці з бідою його дружину та 14-річну доньку Яну, яка, що зворушило, наразі навчається у школі загиблого батька. Пошану герою висловили народний депутат України Олександр Супруненко, голова Дніпровської райдержадміністрації Ярослав Горбунов, директор 103-ї школи Ольга Гуріна та лідер громадської думки Павло Тесленко.

«Ця дошка, буде символом пам’яті нашого учня, випускника, сина, брата, чоловіка і друга. Ця дошка нагадуватиме про тривожні події, які переживають кожен з нас, ця дошка буде служити прикладом для теперішніх і майбутніх унів, і вона буде нагадуванням про вірне служіння своїй батьківщині», — розповіла Ольга Павлівна.

«Ще недавно ми з Миколою бігали одними коридорами, нас навчали одні і тіж вчителі. Я вклоняюся батькам, вклоняюся вчителям, які виховали справжнього героя. Вічна слава тобі Микола», — промовив Павло Тесленко.

Близькі друзі Миколи Петрученка відкрили меморіальну дошку, котру освятив отець Олексій і до якої присутні поклали квіти.

36-річний старшина Микола Вікторович Петрученко, 1977 року народження, випускник середньої школи №103 міста Києва, працював охоронцем, служив десантником 90-го окремого десантного батальйону «Житомир» у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади (м. Житомир), загинув 08.12.2014 у селищі Піски біля Донецька, прикриваючи «кіборгів» у тамтешньому аеропорті, похований на Лісовому кладовищі, залишилися дружина і донька.

Аналогічний захід відбувся на ганку школи №258, що по вулиці Шалетт, 1-А. На мітинг-реквієм тут зібралися батьки Олександра Звінника, довкола яких згуртувалися однополчани загиблого героя, учні та педагоги школи, в якій він колись навчався.

Під охороною почесного караулу було відкрито меморіальну дошку на честь Олександра Звінника, яку освятив отець Павло.

23-річний солдат Олександр Іванович Звінник, 1991 року народження, випускник середньої школи №258 міста Києва, працював в аеропорті «Бориспіль», служив водієм БТР окремого стрілецького батальйону військової частини 3066 Міністерства внутрішніх справ України, загинув 05.09.2014 р. у місті Іловайськ Донецької області, похований на Лісовому кладовищі, посмертно нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня».

_DSC0521 [800x600]

Тесленко Павло

Тесленко Павел

_DSC0599 [800x600]

_DSC0603 [800x600]

_DSC0628 [800x600]

_DSC0672 [800x600]