Детально про впровадження механізму монетизації субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги

257

В громадській приймальні депутата Київради Павла Тесленка розповіли подробиці впровадження процесу монетизації субсидій та пільг на сплату за  отримані послуги житлово-комунального господарства, який стартував з 1 жовтня 2019 року. Відтак, у квитанціях за комунальні послуги, спожиті в жовтні, вказано повну суму, без відображення розміру субсидії або пільги. Однак, порядок їх нарахування не змінився. Це пов’язано з переходом на монетизовану форму виплати.

Розмір пільги щомісячно розраховує орган соціального захисту населення. Суму виплати розраховуватимуть, виходячи з пільги, на яку субсидіант має право згідно із законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Державою передбачено виплату пільгових коштів кожній людині окремо – видача готівкою або шляхом переказу на рахунок «Ощадбанку». Видача у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до районного управління соціального захисту населення до 15 жовтня 2019 року. Таким чином, пільговик, що отримав готівку, має сплатити за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки. Ті пільговики, які не написали заяву на отримання пільги готівкою, отримають кошти за безготівковим розрахунком.

Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює АТ «Ощадбанк», а частину ви сплачуєте самостійно. Орган соцзахисту самостійно надасть всю інформацію «Ощадбанку», який автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, та інформує пільговика через смс-повідомлення.

Перерахування коштів «Ощадбанком» надавачам послуг здійснюється у пріоритетній послідовності: постачання теплової енергії, природного газу, електричної енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Тобто, «Ощадбанк» здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок у рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, електроенергію тощо.

Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги буде перераховано на наступний місць.

В разі недостатньої суми пільги, буде сплачено лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А про послуги, за які потрібно доплатити, «Ощадбанк» надішле в СМС (із розмірами доплати за кожним видом послуги).

Нагадаємо, що рух коштів за власним обліковим записом можна відстежувати в особистому кабінеті на сайті «Ощадбанку».