Павло Тесленко та громада ДВРЗ перевірили доречність санітарної вирубки в місцевому лісі

1189

01 лютого 2020 року відбулась зустріч депутата КМР Павла Тесленка з працівниками КП «Дарницьке лісопаркове господарство», за участю громади мікрорайону ДВРЗ, представників ОСН «КМ «Дніпровець»  та репортерів ТРК «Київ» відносно появи позначок на деревах, що свідчать про їх вирубку. На думку місцевих активістів, ці мітки розташовані на великих соснах, які на перший погляд мають здоровий вигляд.

Головний лісничий КП «Дарницьке лісопаркове господарство» Юрій Дубів, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р №756 про санітарні правила в лісах України, пояснив, що уповноважені працівники лісництва в межах своїх обов’язків, проводять обстеження дерев на предмет виявлення ознак ураження грибком, шкідниками, кореневою губкою та іншими хворобами лісу, які розповсюджуються на інші лісові насадження. Після  того на виявлені дерева, що підлягають вибірковій санітарній вирубці, наносять позначки.

Депутат Павло Тесленко разом з громадою ДВРЗ оглянули дерева на ділянці неподалік вул. Рогозівської, щоб пересвідчитись в тому, що позначені дерева дійно вражені хворобами або лісовими шкідниками та потребують проведення заходів для поліпшення санітарного стану лісу. Також учасники зустрічі наочно побачили ділянку лісу, де навесні минулого року лісники висадили понад 2000 молодих сосен.

За словами головного лісничого, з метою відновлення лісових насаджень, на локації, де заплановано здійснити вибіркову вирубку уражених порід дерев, також будуть висаджені молоді дерева, забезпечивши належні умови для їх приросту. В свою чергу, депутат і місцеві активісти запропонували встановити інформаційні таблички для відпочивальників на місці висадки молодняку, щоб забезпечити молодий сосновий приріст.

«Для здійснення громадського контролю над легітимністю дій працівників лісового господарства, про подальші робочі плани на території лісової зони ДВРЗ, надалі будемо інформувати місцевих жителів через соціальну мережу Фейсбук та сайт Дніпровець. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісу, щоб спільно створити найкращі умови для відпочинку», – заначив Павло Тесленко.