19 січня на ДВРЗ відбудеться церемонія освячення води з нагоди свята Хрещення Господнього

655

У неділю, 19 січня християнсько-православна громада відзначає одне з головних свят у церковному календарі – Хрещення Господнє. Традиційно святкування Водохреща відбудеться на ДВРЗ одразу на трьох локаціях.

За інформацією громадської приймальні депутата КМР Павла Тесленка, о 08.40 відбудеться Божественна Літургія в Храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона (вул. Алматинська, 107А), після того о 10.30 біля бювету Храму буде проведено церемонію великого освячення води. Також об 11.30  з нагоди Хрещення Господнього проведуть ритуал водосвяття на території озера «Лісове» в межах лісової зони мікрорайону ДВРЗ. Кожен, хто бажає очистити тіло, душу та зміцнити організм, матимуть можливість скупатись у водоймі, зігрітись гарячим глінтвейном та ухою.

Іорданське водосвяття традиційно відбудеться біля місцевого ставку поруч з будинком 16 на пров. Сеноманському. Під час заходу буде здійснено чин освячення води за встановленими канонами, який проведе священнослужитель церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі – отець Олексій. Захід почнеться о 12.00. Депутат Павло Тесленко запрошує усіх мешканців Дніпровського району та гостей столиці приєднатися до святкування величного свята Хрещення Господнього. Після святкового богослужіння, кожен охочий матиме нагоду зануритись у водохресну ополонку, набратися сил і здоров’я на цілий рік, відчувши на собі цілющі властивості святої води.

Варто нагадати, що в народі свято Водохреще називають Іордан або Богоявлення, яке знаменує прийняття Ісусом Христом на себе найважливішого християнського таїнства Хрещення. Вважається, що цього дня вода у всіх водоймах набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року. Нехай зимові свята залишать по собі світлі та теплі спогади!